نورپردازی در عکاسی غذایی

در این مقاله به اهمیت نور در عکاسی غذایی و مواد غذایی پرداخته ایم

نورپردازی در عکاسی غذایی یکی از اساسی ترین مبحث عکاسی مواد غذایی ست که خود نیز بخش بزرگی از عکاسی محصول به حساب می آید. اگر به اطراف خود نگاه کنید، غذا، نوشیدنی ها و تنقلاتی وجود دارد، که می توان از آنها عکسبرداری کرد. نورپردازی در عکاسی غذایی و مواد غذایی بسیار مهم است. سه ایده اصلی پشت این نوع نورپردازی در عکاسی غذایی و مواد غذایی که در حال عکاسی از آن هستید، وجود دارد. مهار کردن نور طبیعی گاهی اوقات مشکل است. تنظیمات نورپردازی بسیار بزرگ را، می‌توانید ترتیب دهی کنید اما این کار ممکن است بسیار گران‌قیمت باشد. زمین میانی با استفاده از نور طبیعی و نور مصنوعی می‌تواند یک گزینه باشد، با این حال ترفند کوچکی برای تراز سفیدی است.

استفاده از نور طبیعی برای نورپردازی

استفاده از نور طبیعی ممکن است بهترین راه برای شروع و تمرین با آن باشد. این نوع نورپردازی در عکاسی غذایی و مواد غذایی فراوان، و البته آزاد است. چون هر کس پنجره‌ای دارد که می‌تواند به عنوان منبع نور خود از آن استفاده کنند. به عنوان مثال، نور طبیعی در عکاسی خارج از استودیو مانند پارک ها و مکان های عمومی دیگر، به خوبی در دسترس است.

به طور مثال می تواند یک دیفیوزر بین پنجره و غذا قرار گیرد تا جاری شدن نور را روی سوژه ایجاد کند و همینطور شدت غیر ضروری منبع نور نیز از بین برود. رفلکتور را می توان برای کمک به بازتاب نور به سمت سوژه مورد استفاده قرار داد، این کار سایه‌های تند را نرم و مناسب برای عکسبرداری می‌کند. این کار به هیچ وجه آسان نیست، اما ارزان‌ترین گزینه (تقریبا) در هر زمان از روز است. پس می توانید از نور طبیعی به نفع کار خود استفاده کنید.

یک سبک نورپردازی در عکاسی غذایی و مواد غذایی

به جای استفاده از نور طبیعی برای نورپردازی در این ژانر ، سافت باکس (softbox) یک گزینه عالی است. برای استودیوهای بدون پنجره، و یا زمانی که نور خورشید مناسب نیست، بکار می آید. سافت باکس ها بسیار ارزان هستند. باز و بسته شدن آنها برای کار بسیار کاربردی و آسان است. این مورد یک انتخاب مناسب برای این نورپردازی است.

استفاده از یک نور مناسب یک سری از سایه‌ ها را از بین خواهد برد. ترکیب منبع نور با رفلکتورها به حل این حالات ایجاد سایه های مزاحم و همینطور بیرون کشیدن جزئیات کمک می‌کند. این کار یک جریان ثابت از نورپردازی در عکاسی غذایی و مواد غذایی ایجاد می‌کند؛ که می‌تواند در زوایای مختلف حرکت کند و نور مورد نظر را خاموش کرده یا تشدید کند.