زبان نوزاد

زبان نوزاد و معنی انواع صدای گریه نوزاد

علت گریه های نوزاد خود را نمی دانید؟

دوست دارید زبان نوزاد خود را بفهمید؟

گاهی اوقات فکر می کنیم که نوزادان بی دلیل گریه می کنند و این مشکل می تواند ساعت ها و حتی روزها ادامه داشته باشد اما آیا می دانید کودکان با گریه های مختلف خواسته های خود را اعلام می کنند؟

در مقاله زبان نوزاد بر اساس مستند پرطرفدار خانم پریسیلا دانستن ساخته است. پریسیلا دانستن (Priscilla Dunstan) استرالیایی با توانایی قدرت تشخیص صدا بزرگ شد. این استعداد او و تجربه اش به عنوان مادر باعث شد که الگوهای ویژه ای در گریه کودکان شناسایی کند.
او این زبان را در اختیار مادران دیگر نیز گذاشت تا بتوانند کودکان شادتری داشته باشند و کودک بیشتر بخوابد تا گریه کند چیزی که والدین جوان آرزوی آن را دارند. از نظر خانم دانستن کودکان اغلب با ۵ صدای مختلف گریه می کنند و یا به قول خودمان نق میزنند ، که هر یک مربوط به یک نیاز خاصی از کودک شماست .

معنی گریه نوزاد و درک آن، برای مادر حکم حرف زدن ( زبان نوزاد ) را دارد به گونه ای که مادر از صدای گریه نوزاد متوجه می‌شود چگونه می‌تواند او را آرام کند. همه مادرها در برابر گریه و بی تابی نوزاد و کودک خود قرار می‌گیرند و آن را تجربه میکنند و احتمالاً هیچ دلیلی برای آن پیدا نکنند. ناراحت کننده تر این است که کودک به روش‌های معمول ساکت نمی‌شود و اینگونه به نظر می‌رسد که یک عامل ناشناخته باعث بیقراری ناگهانی کودک شده است. زمانی که نوزاد گریه می‌کند مادر در موقعیت و وضعیتی قرار می‌گیرد که توجهش برای رسیدگی سریع تر به نوزاد بیشتر جلب می‌شود. برای شناخت انواع مختلف گریه‌های نوزادان ( زبان نوزاد )، دلایل هر کدام از آنها و چگونگی رفع گریه‌های کودک با ادامه مطلب آتلیه کودک تیرشات همراه باشید.

آتلیه کودک | زبان نوزاد | گریه نوزاد | معنی گریه نوزاد | دلیل گریه نوزاد | صدای گریه نوزاد

معنی صدای گریه نوزاد ( زبان نوزاد )

اوه – Owh – خواب آلود هستم!

نوزادان تازه متولد شده زمانی که احساس خستگی می‌کنند، رفلکس صدا “اوه” را ایجاد می‌کنند. این صدا با خمیازه و بازدم کودک ایجاد می‌شود. “اوه” را می‌توان قبل از گریه کودک و در هنگام گریه نوزاد شنید.

نهه – Neh – من گرسنه‌ام!

یک نوزاد تازه متولد شده از رفلکس مکیدن برای ایجاد صدای “نه” در هنگام گرسنگی استفاده می‌کند. بهترین راه برای تشخیص این صدا، مشاهده دهان کودکان است. نوزادان معمولا تولید این صدا را در رحم مادر یاد می‌گیرند. اگر کودک شما دستش را می‌مکد و گریه می‌کند، حتما صدای “نه” را تکرار می‌کند. نوزادان این صدا را زمانی تولید می‌کنند که زبانشان پشت دندان‌هایشان حرکت می‌کند. دقیقا مانند وقتی که صدای “نننننن” ایجاد می‌کنیم.

ایرره – Eair – گاز معده دارم!

این صدا بیشتر در سنین ۶-۱۲ هفتگی کودک شنیده می‌شود. اگر نوزادی نفخ، دل درد و یا ناراحتی شکم داشته باشد، صدای رفلکس “eairh” را خواهید شنید. هنگام شنیدن این صدا، معمولا دهان نوزاد باز است و زبان به سمت عقب و جلو کشیده می‌شود. هنگامی که درد شدید است، شروع صدای “هوا” به یک گریه شدید تبدیل می‌شود.

اه – Eh – آروغ دارم!

رفلکس صدا “هه” به این معنی است که نوزاد شما نیاز به آروغ زدن دارد. این صدا در اثر رفلکس‌های داخلی ایجاد می‌شود. در این شرایط نوزاد حباب هوا را از قفسه سینه به بیرون می‌فرستند و صدای “اه” را ایجاد می‌کند. البته این صدای یک آروغ واقعی نیست، بلکه صدایی است که کودک شما هنگام تلاش برای آروغ زدن ایجاد می‌کند.

هه – Heh – احساس ناراحتی می‌کنم!

نوزادان زمانی که استرس و ناراحتی را تجربه می‌کنند، رفلکس صدای “هه” را ایجاد می‌کنند. مثلا هنگام تعویض پوشک نیز این صدا را ایجاد می‌کنند. این صدایی است که مربوط به نوزادان بالای ۶ هفته است.

آتلیه کودک | زبان نوزاد | گریه نوزاد | معنی گریه نوزاد | دلیل گریه نوزاد | صدای گریه نوزاد

آتلیه کودک تیرشات

برای مشاهده تمامی مقالات موجود در بهترین آتلیه کودک غرب تهران ( آتلیه کودک تیرشات ) مناسب برای کودکان و مادران قبل و بعد از بارداری به قسمت دانشنامه زبان نوزاد مراجعه نمایید .

راستی یادتون نره آتلیه تیرشات ورودیه نداره و محدودیتی تو انتخاب عکس هم ندارید، پس همین الان آنلاین زمان عکاسی کوچولوتون رو ثبت کن و یک عکس قشنگ با دکورهای آتلیه تیرشات داشته باش

رزرو وقت استودیو عکاسی کودک تیرشات

بارگذاری...